Admitere

Conditii admitere

Criteriile de recrutare sunt cele de baza, inteligenta si sanatatea. Pentru a intra în școala nostră trebuie sa doresti sa înveti carte si sa vrei sa devii ceva în viata. Munca de cercetare si analiza a candidatelor este încredintata unei echipe formata din medici, psihologi si asistenti sociali, coordonata de Directoarea Școlii Gimnaziale.
Fetele admise vor începe studiile începând cu clasa a – V- a si vor continua educatia pâna la sfârsitul liceului.
Subliniem faptul ca Fetele din școala nostră nu sunt institutionalizate, ci integrate în viata sociala; ele tin contact permanent cu familiile din care provin.

Prima etapa în procesul de admitere  consta în completarea unei cereri de înscriere(modelul anexat mai jos), si trimiterea ei completată la adresa de email: colegiulbunavestire@yahoo.ro

Cerere de inscriere (click pentru descarcare)